Gelişen Bilgisayar Virüsü - SiberBalistik Blog/Haber - SiberBalistik Bilişim Güvenliği Çözümleri

SiberBalistik Blog/Haber - SiberBalistik Bilişim Güvenliği Çözümleri

İçeriğe git

Gelişen Bilgisayar Virüsü

SiberBalistik Bilişim Güvenliği Çözümleri
Published by TaipanX içinde Makale · 20 Aralık 2020
Tags: bilgisayarvirüsüzararlıvirüslervirüssibersuç
Siber suçlular; bankacılık bilgilerini çalma, özel ücretli telefon numaralarından gelir elde etme veya fidye ödemeleri talep etme gibi çok çeşitli siber suçlar işlemek için çoğu internette salgınlara yol açan ağ solucanları oluşturmuş ve dağıtmıştır.
Toplu bilgisayar virüsü saldırıları
Siber suçlular, bilgisayar virüsü gönderme yöntemlerini hedefleri doğrultusunda değiştirmektedir. Siber suçlular, genellikle dünya çapında olabildiğince çok sayıda bilgisayara Truva atları yüklemeyi amaçlamaktadır. Bu solucanların geçmişte görülen örnekleri şunlardır:
  • Mydoom
  • Bagle
  • Warezov – posta solucanı
Bilgisayar virüsü saldırılarının yayılmasını sınırlama
Bazı durumlarda, siber suçlu bilgisayar virüslerini maksimum sayıda kullanıcıya yaymaya çalışmak yerine virüs göndereceği bilgisayarların sayısını kasıtlı olarak sınırlı tutabilir. Böylelikle suçlular hem insanların hem de emniyet güçlerinin dikkatini fazlasıyla çekmekten kaçınabilirler.
Virüs gönderilecek bilgisayarların sayısını sınırlı tutmak isteyen suçlu, kontrolsüz bir ağ solucanı kullanmayı tercih etmez. Bunun yerine Truva atı içeren bir web sitesi kullanabilir. Suçlu, web sitesinin aldığı ziyaretçi sayısını izleyerek Truva atının saldıracağı bilgisayarların sayısını sınırlayabilir.There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
İçeriğe dön